Filmy i prelekcje

20 kwietnia 2018, JAZZ BAR, Dworek Gościnny

 

Pobierz program w PDF

 

13:00 – 14:00 Pokaz filmu “Conquering the Dragon” (wersja ang.), 37 minut

Film skupia się na wzlotach i upadkach pięciu zawodników biorących udział w zawodach Dragon’s Back Race. Każdy z nich przeżywa unikalne emocje i pisze swoją własną historię zmagając się z trasą i pokonując własne słabości. To wszystko w otoczeniu pięknych walijskich krajobrazów. Zobaczcie, czy śmiałkowie dotrą do mety!

 

Legendarny Berghaus Dragons’ Back Race przebiega przez grzbiet górski ciągnący się z północy na południe Walii. To 5 dni niesamowitej przygody, w trakcie której pokonuje się 315 km i 15 tysięcy metrów przewyższenia w dzikim, oddalonym od cywilizacji, górzystym terenie. Mówi się, że to najtrudniejsze 5-dniowe górskie zawody na świecie.

14:00 – 15:00 Pokaz filmu “Last Honey Hunter”, 37 minut

Aby dostać się do pszczelich gniazd przyklejonych do skalnych ścian w dolinie rzeki Hongou w Nepalu, łowcy miodu używają bambusowych drabinek zawieszonych nawet 90 metrów nad ziemią. Nie korzystają przy tym z żadnych zabezpieczeń czy kombinezonów chroniących przed użądleniami. Film opowiada historię jednego z takich łowców – Mauli Dhan Raiana, który jak sam wierzy, został wybrany przez bogów, aby wykonywać swoje trudne rzemiosło. Nieuchronny rozwój cywilizacji może w niedługim czasie spowodować zanik tego zwyczaju. Filmowcy podejmują próbę ukazania umiejętności legendarnych łowców miodu. Umiejętności, które robią niesamowite wrażenie!

 

Obejrzyj trailer

15:00 – 16:00 Michał Rębisz i Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie„Jeszcze kiedyś będziesz Ironmanem” Spotkanie poprowadzi Piotr Falkowski.

Jeszcze 5 lat temu zmagał się z rakiem z przerzutami do płuc. Dzisiaj zmaga się z przygotowaniami do Biegu Rzeźnika na dystansie 78 km. Po raz drugi wystartuje w Biegach w Szczawnicy, w tym roku na dystansie Dzikiego Gronia. Sport zawsze był dla niego ważny, jednak najważniejszą rolę odegrał, gdy po chorobie Michał wracał do życia.

 

Teraz dzieli się swoim doświadczeniem, daje nadzieję na wygraną i inspiruje do działania. Biorąc udział w spocie Rak’n’Rolla „Nie ma wygranej bez procentów” przypomina, że aby pomóc podopiecznym wygrać życie, Fundacja potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać.

 

Działania fundacji można wesprzeć przekazując 1% podatku – KRS 0000 338 803, wpłatami na konto: Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie 73 1140 2017 0000 4502 1050 9042 lub wspierając nasze projekty – więcej informacji na stronie www.raknroll.pl.

 

Nie ma wygranej bez procentów / Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

16:00 – 17:00 Piotr HercogHercog Mountain Challenge.

Opowieść o Patagonia Ultra Fiord i Everest Marathon.

 

Projekt Hercog Mountain Challenge zakłada starty w wyjątkowych wyzwaniach biegowych w różnych zakątkach świata, z zamierzeniem osiągnięcia wyniku sportowego, pobicia rekordu czy zajęcia wysokiej lokaty. Projekt narodził się w wyniku połączenia pasji do gór, ciężkich treningów i zamiłowania do biegania.

17:00 – 18:00 Spotkanie z elitą mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Spotkanie poprowadzi Piotr Falkowski

Zapraszamy na spotkanie z najlepszymi biegaczami i biegaczkami górskimi startującymi w mistrzostwach Polski w długodystansowym biegu górskim, które w 2018 roku rozegrane zostaną na Wielkiej Prehybie (43 km).

18:00 – 19:00 Spotkanie z Buff Team Polska. Spotkanie poprowadzi Kuba Krause.

W imieniu Buff Team Polska serdecznie zapraszamy na spotkanie z: Martyną Kantor, Anią Kącką, Marcinem Rzeszótko i Marcinem Świercem.

 

Spotkanie poprowadzi Kuba Krause. Będzie to dobra okazja do pogadania z zawodnikami. Szykujcie pomysły, pytania i dobre humory. Będzie przede wszystkim swobodnie.

19:00 - 19:25 Grupa śpiewacza Flisaków Pienińskich

Od 1 kwietnia do 31 października spotkacie ich spływając na tratwach Przełomem Dunajca. Mało kto wie jednak, że po godzinach, jeśli nie pływają, to śpiewają – i to jak! Zapraszamy na spotkanie z kulturą pienińską i nierozerwalnie z nią związaną kulturą flisacką.

19:30 – 20:30 Rafał Bielawa i Drużyna Pierścienia na Głównym Szlaku Beskidzkim.

W 2017 roku Rafał Bielawa pokonał Główny Szlak Beskidzki w 108 h i 55 minut ustanawiając tym samym nowy rekord tej trasy w wersji ze wsparciem. Będziecie mogli posłuchać, jak to jest biec przez ponad 4 doby walcząc z brakiem snu, upływającym czasem, trudnym terenem i nawarstwiającym się bólem.

20:30 – 21:30 Pokaz filmu „Desert Runners” (wersja ang.)

4 pustynie na 4 kontynentach. Desert Runners pokazuje grupę 4 biegaczy, którzy mierzą się z serią czterech pustynnych ultramaratonów uważanych za najtrudniejsze na świecie. Ich podróże przenoszą nas w jedne z najpiękniejszych zakątków świata. Obserwujemy jak bohaterowie filmu przesuwają granice swojego ciała i umysłu, jak radzą sobie na trasie, walczą z bólem i osiągnięciami.

 

 Obejrzyj trailer